2013 5K Run

Women's

Division 1, Age Group 1          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10802 Burnett, Sarah 108 XTO Energy 00:25:05.00 1
10230 Collins, Jill 102 Lighthouse Sports, Fitness & Health 00:31:09.00 2
10630 Thompson, Kristine 106 Eide Bailly 00:33:04.00 3
10337 Arnold, Courtney 103 Northstar Properties 00:36:51.00 4
           
Division 1, Age Group 2          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10829 Adams, Liv 108 XTO Energy 00:24:47.00 1
10603 Tyler, Amber 106 Eide Bailly 00:27:00.00 2
10330 Carlson, Kristi 103 Northstar Properties 00:29:12.00 3
10406 Listen, Elena 104 Greater Oklahoma City Chamber 00:31:13.00 4
           
Division 1, Age Group 3          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10627 Copeland, Kelly 106 Eide Bailly 00:40:22.00 1
10821 Pollock, Juanita 108 XTO Energy 00:40:57.00 2
10105 Millican, Dani 101 Fast Enterprises 00:46:22.00 3
10301 Miller, Kathryn 103 Northstar Properties 00:47:12.00 4
           
Division 1, Age Group 4          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10210 Bell, Miriam 102 Lighthouse Sports, Fitness & Health 00:26:28.00 1
10835 Teague, Carolyn 108 XTO Energy 00:37:34.00 2
10114 Stewart, Rochelle 101 Fast Enterprises 00:40:20.00 3
10639 Collins, Mary 106 Eide Bailly 00:40:39.00 4
           
Division 1, Age Group 5          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
           
Division 2, Age Group 1          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20322 True, Carrie 203 Insurica 00:24:20.00 1
20229 Leimbach, Kerri 202 Okla. Sports & Orthopedic Institute 00:35:49.00 2
20440 Wall, Brianna 204 Oklahoma Electric Cooperative 00:40:28.00 3
           
Division 2, Age Group 2          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20501 Bailey, Jennifer 205 Blue Cross and Blue Shield of Okla. 00:27:31.00 1
20104 Howard, Joy 201 Marathon Oil 00:50:11.00 2
20837 TUCKER, CHANDA 208 Imagenet Consulting 00:51:17.00 3
20724 Koloen, Jennifer 207 Mustang Fuel Corporation 00:55:19.00 4
           
Division 2, Age Group 3          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20223 Miles, Anne 202 Okla. Sports & Orthopedic Institute 00:30:02.00 1
20708 Phillips, Mandi 207 Mustang Fuel Corporation 00:40:31.00 2
20840 Pierson, Marquetta 208 Imagenet Consulting 00:55:38.00 3
           
Division 2, Age Group 4          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20214 Nettleton, Sandra 202 Okla. Sports & Orthopedic Institute 00:35:14.00 1
20405 Brown, Pat 204 Oklahoma Electric Cooperative 00:35:14.00 1
20119 Riley, Sandra 201 Marathon Oil 00:50:11.00 3
           
Division 2, Age Group 5          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20740 Shaw, Judy 207 Mustang Fuel Corporation 00:54:05.00 1
           
Division 3, Age Group 1          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30225 Whitham, Erin 302 Schlumberger 00:28:37.00 1
30128 Smith, Scarlett 301 LINN Energy 00:28:40.00 2
30354 Pompeo, Regina 303 180 Medical 00:34:06.00 3
30703 Davis, Alexandra 307 Chaparral Energy 00:34:58.00 4
30403 Delano, Amy 304 Teleflora 00:35:48.00 5
           
Division 3, Age Group 2          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30935 Henderson, La Keysha 309 GE Oil & Gas 00:30:07.00 1
30706 Connel, Beth 307 Chaparral Energy 00:48:13.00 2
30435 Oviedo, Stefani 304 Teleflora 00:51:23.00 3
           
Division 3, Age Group 3          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30122 McLemore, Michele 301 LINN Energy 00:44:00.00 1
30744 Sweten, Maria 307 Chaparral Energy 00:47:05.00 2
30427 Nichols, Misty 304 Teleflora 00:51:23.00 3
           
Division 3, Age Group 4          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30766 Watson, Vickye 307 Chaparral Energy 01:04:46.00 1
           
Division 3, Age Group 5          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30746 Gross, Mary 307 Chaparral Energy 00:44:57.00 1
30644 Connelly, Kathryn 306 MTM Recognition 01:05:16.00 2
           
Division 4, Age Group 1          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40942 Mattison, Sarah 409 The Boeing Company 00:22:06.00 1
40346 Swan, Lauren 403 Climate Master 00:28:51.00 2
40238 Petrimoulx, Kortnee 402 Love's Travel Stops 00:31:43.00 3
40446 Lemmons, Brooke 404 SandRidge Energy 00:31:46.00 4
40742 Martin, Thinn 407 Hertz 00:33:33.00 5
40585 Wary, Brandi 405 American Fidelity Assurance Company 00:37:42.00 6
40614 Pemberton, Leigha 406 University of Central Oklahoma 00:38:28.00 7
           
Division 4, Age Group 2          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40725 Lugo, Gail 407 Hertz 00:24:40.00 1
40419 Day, Amy 404 SandRidge Energy 00:26:33.00 2
40566 Moore, Brandie 405 American Fidelity Assurance Company 00:28:47.00 3
40326 Filbeck, Amanda 403 Climate Master 00:31:20.00 4
40974 Owens, Lyndi 409 The Boeing Company 00:34:02.00 5
40259 Hurley, Stephanie 402 Love's Travel Stops 00:38:17.00 6
           
Division 4, Age Group 3          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40615 Southerland, Stacy 406 University of Central Oklahoma 00:28:23.00 1
40558 Kernal, Erin 405 American Fidelity Assurance Company 00:32:49.00 2
40736 Roberts, Lisa 407 Hertz 00:33:44.00 3
40911 Gideon, Shelley 409 The Boeing Company 00:34:11.00 4
40240 Chandler, Rhonda 402 Love's Travel Stops 00:36:47.00 5
40357 Thaler, Nancy 403 Climate Master 00:57:11.00 6
           
Division 4, Age Group 4          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40608 Rupert, Joanie 406 University of Central Oklahoma 00:31:52.00 1
40929 Ashley, Debra 409 The Boeing Company 00:37:50.00 2
40735 Howells, Laura 407 Hertz 00:39:54.00 3
40513 Bryan, Marsha 405 American Fidelity Assurance Company 00:43:29.00 4
40358 Watt, Susan 403 Climate Master 00:57:11.00 5
40433 Bast, Diana 404 SandRidge Energy 01:05:16.00 6
           
Division 4, Age Group 5          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40550 Hanson, Sandra 405 American Fidelity Assurance Company 00:29:26.00 1
40904 Arnold, Lynn 409 The Boeing Company 00:40:05.00 2
40242 Campbell, Linda 402 Love's Travel Stops 00:53:56.00 3
           
Division 5, Age Group 1          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50109 Coleman, Kristi 501 Farmers Insurance Red Team 00:21:17.00 1
50502 Bridges, Blaire 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:23:07.00 2
50816 Quinalty, Leslie 508 OU Medicine 00:25:38.00 3
50604 Davis, Michelle 506 Mercy Red 00:25:58.00 4
50442 Leahy, Hannah 504 Chesapeake Energy White Team 00:29:59.00 5
50205 Cannon, Renee 502 Farmers Insurance Blue Team 00:32:03.00 6
50310 Etherton, Laura 503 Norman Regional Health System 00:36:45.00 7
           
Division 5, Age Group 2          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50473 Johnson, Jessica 504 Chesapeake Energy White Team 00:24:40.00 1
50962 Humphrey, Janna 509 INTEGRIS 00:25:22.00 2
50515 Howard, Sara 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:26:27.00 3
50314 Sebero, Heather 503 Norman Regional Health System 00:27:57.00 4
50660 Parr, Sara 506 Mercy Red 00:28:37.00 5
50145 Anderson, Stephanie 501 Farmers Insurance Red Team 00:29:02.00 6
50209 Dvorak, Amber 502 Farmers Insurance Blue Team 00:32:01.00 7
           
Division 5, Age Group 3          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50963 Atkinson, Claudia 509 INTEGRIS 00:25:03.00 1
50470 Taylor, Christy 504 Chesapeake Energy White Team 00:25:29.00 2
50629 Vorel, Robin 506 Mercy Red 00:28:31.00 3
50120 Gonzalez, Melissa 501 Farmers Insurance Red Team 00:29:26.00 4
50537 White, Lisa 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:32:52.00 5
50851 Garza, Denise 508 OU Medicine 00:38:49.00 6
           
Division 5, Age Group 4          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50835 Martin-Davis, Misty 508 OU Medicine 00:29:17.00 1
50618 Love, Diana 506 Mercy Red 00:32:07.00 2
50736 Brooks, Betty 507 Mercy Blue 00:33:28.00 3
50402 Bourke, Ginny 504 Chesapeake Energy White Team 00:34:33.00 4
50541 Hulet, Debbie 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:56:32.00
5
           
Division 5, Age Group 5          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50617 Langthorn, Barbara 506 Mercy Red 00:27:43.00 1
50954 Nesbitt, Sharon 509 INTEGRIS 00:37:37.00 2
50822 Reilly, Kathryn 508 OU Medicine 00:41:30.00 3
50737 Short, Linda 507 Mercy Blue 00:46:51.00 4
50408 Turner, Connie 504 Chesapeake Energy White Team 00:50:15.00 5
50542 Langley, Karen 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:56:32.00 6

Men's

Division 1, Age Group 1          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10222 Christy, Billy 102 Lighthouse Sports, Fitness & Health 00:21:10.00 1
10532 True, Chad 105 Grant Thornton, LLP 00:23:14.00 2
10801 Abrams, Sam 108 XTO Energy 00:31:05.00 3
10116 Drees, Brandon 101 Fast Enterprises 00:31:30.00 4
           
Division 1, Age Group 2          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10604 Johnson, Brett 106 Eide Bailly 00:24:44.00 1
10505 Holden, Tony 105 Grant Thornton, LLP 00:26:44.00 2
10817 Bower, Michael 108 XTO Energy 00:27:59.00 3
10227 George, Donnie 102 Lighthouse Sports, Fitness & Health 00:37:12.00 4
10304 Hord, Shelby 103 Northstar Properties 00:40:07.00 5
           
Division 1, Age Group 3          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10929 Benson, Bruce 109 IBM 00:21:24.00 1
           
Division 1, Age Group 4          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10718 Gibson, Mike 107 Cole & Reed, P.C. 00:21:09.00 1
10843 Ivie, Mike 108 XTO Energy 00:39:36.00 2
           
Division 1, Age Group 5          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
           
Division 2, Age Group 1          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20245 Mathew, Evan 202 Okla. Sports & Orthopedic Institute 00:24:14.00 1
20106 Ye, Shang 201 Marathon Oil 00:24:45.00 2
20408 Burson, Jeremy 204 Oklahoma Electric Cooperative 00:30:30.00 3
20813 DELUCA JR., DENNIS 208 Imagenet Consulting 00:43:40.00 4
           
Division 2, Age Group 2          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20821 ROBERTSON, ROBBIE 208 Imagenet Consulting 00:22:05.00 1
20239 Travis, Chris 202 Okla. Sports & Orthopedic Institute 00:25:11.00 2
20122 Ogunymi, Tope 201 Marathon Oil 00:26:25.00 3
           
Division 2, Age Group 3          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20805 BERGHALL, BEN 208 Imagenet Consulting 00:20:02.00 1
20521 Petherick, J.T. 205 Blue Cross and Blue Shield of Okla. 00:24:45.00 2
20237 Watson, Danny 202 Okla. Sports & Orthopedic Institute 00:29:43.00 3
20705 Blake, Kevin 207 Mustang Fuel Corporation 00:34:00.00 4
20427 Mowdy, Tracy 204 Oklahoma Electric Cooperative 00:51:46.00 5
           
Division 2, Age Group 4          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20110 Wilson, Randy 201 Marathon Oil 00:23:12.00 1
20729 Clay, Jack 207 Mustang Fuel Corporation 00:34:00.00 2
           
Division 2, Age Group 5          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20121 Holton, William 201 Marathon Oil 00:40:07.00 1
20739 Verhulst, Tom 207 Mustang Fuel Corporation 00:47:28.00 2
20443 Ferrell, Jack 204 Oklahoma Electric Cooperative 00:51:47.00 3
           
Division 3, Age Group 1          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30931 Golberg, Ilya 309 GE Oil & Gas 00:25:23.00 1
30123 Nance, Daniel 301 LINN Energy 00:27:07.00 2
30503 Hambrook, Justin 305 Associated Wholesale Grocers 00:27:30.00 3
30310 Blosser, Brian 303 180 Medical 00:29:55.00 4
30815 Dahlke, Chris 308 Williams-Sonoma, Inc. 00:32:41.00 5
30647 Galleciez, Jacob 306 MTM Recognition 00:56:58.00 6
           
Division 3, Age Group 2          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30221 Vaughan, Mark 302 Schlumberger 00:26:31.00 1
30930 Giordano, Mike 309 GE Oil & Gas 00:26:31.00 1
30756 Molina, Rodolfo 307 Chaparral Energy 00:27:34.00 3
30429 Kumar, Praveen 304 Teleflora 00:28:26.00 4
30630 Davis, Austin 306 MTM Recognition 00:29:06.00 5
30332 Runion, John 303 180 Medical 00:29:42.00 6
           
Division 3, Age Group 3          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30421 Copeland, Kyle 304 Teleflora 00:21:18.00 1
30757 Griffin, R. Scott 307 Chaparral Energy 00:23:06.00 2
30812 Bates, John 308 Williams-Sonoma, Inc. 00:29:04.00 3
30518 Norman, John 305 Associated Wholesale Grocers 00:29:06.00 4
30977 Taylor, Bobby 309 GE Oil & Gas 00:37:35.00 5
30640 Benton, Jon 306 MTM Recognition 00:54:54.00 6
           
Division 3, Age Group 4          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30414 Heppler, Jerry 304 Teleflora 00:26:58.00 1
30959 Overall, Greg 309 GE Oil & Gas 00:28:11.00 2
30513 Parton, Carlton 305 Associated Wholesale Grocers 00:30:14.00 3
30716 Hilburn, David 307 Chaparral Energy 00:31:03.00 4
           
Division 3, Age Group 5          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30949 Lucero, Howard 309 GE Oil & Gas 00:29:50.00 1
30763 Lay, Terrell 307 Chaparral Energy 00:32:20.00 2
30424 Garrison, Lynn 304 Teleflora 00:41:26.00 3
30613 Nortz, Jack 306 MTM Recognition 00:43:43.00 4
30517 Rhyne, Gary 305 Associated Wholesale Grocers 00:47:10.00 5
           
Division 4, Age Group 1          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40989 Johnson, Thomas 409 The Boeing Company 00:21:15.00 1
40266 Oberst, Chris 402 Love's Travel Stops 00:22:28.00 2
40356 Woods, Josh 403 Climate Master 00:25:12.00 3
40448 Borelli, Tony 404 SandRidge Energy 00:25:16.00 4
40567 Moore, Bryant 405 American Fidelity Assurance Company 00:27:40.00 5
40721 Cantrell, Derek 407 Hertz 00:31:27.00 6
           
Division 4, Age Group 2          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40805 Devine, Jose 408 U.S. Postal Service 00:21:11.00 1
40517 Campbell III, Richard 405 American Fidelity Assurance Company 00:22:54.00 2
40270 Magann, Richard 402 Love's Travel Stops 00:23:57.00 3
40956 Johnson, Andy 409 The Boeing Company 00:24:42.00 4
40137 Richardson, Levi 401 AAA 00:27:24.00 5
40409 Gateley, Joshua 404 SandRidge Energy 00:29:28.00 6
40305 Kinder, Scott 403 Climate Master 00:30:56.00 7
           
Division 4, Age Group 3          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40842 Schofield, Art 408 U.S. Postal Service 00:24:21.00 1
40724 Williams, Fred 407 Hertz 00:24:39.00 2
40271 Bellamy, Clayton 402 Love's Travel Stops 00:25:24.00 3
40916 Blanco, Eric 409 The Boeing Company 00:27:22.00 4
40559 Key, David 405 American Fidelity Assurance Company 00:29:57.00 5
40339 Slavens, Gene 403 Climate Master 00:32:32.00 6
40495 Richey, Trent 404 SandRidge Energy 00:32:40.00 7
           
Division 4, Age Group 4          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40913 Weninger, Dan 409 The Boeing Company 00:22:46.00 1
40426 Ashcraft, Wayne 404 SandRidge Energy 00:25:55.00 2
40804 Atterberry, Danny 408 U.S. Postal Service 00:27:34.00 3
40539 Bauer, Steve 405 American Fidelity Assurance Company 00:28:13.00 4
40359 Singh, Harry 403 Climate Master 00:29:32.00 5
40744 Wheeler, William 407 Hertz 00:37:11.00 6
40272 Dempsey, Jay 402 Love's Travel Stops 00:47:00.00 7
           
Division 4, Age Group 5          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40579 Stringer, Ted 405 American Fidelity Assurance Company 00:28:41.00 1
40857 Lane, Elvin 408 U.S. Postal Service 00:32:53.00 2
40491 Weeks, Gary 404 SandRidge Energy 00:47:04.00 3
           
Division 5, Age Group 1          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50481 Clements, James 504 Chesapeake Energy White Team 00:17:48.00 1
50958 Goodwin, Lance 509 INTEGRIS 00:18:46.00 2
50535 Walley, James 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:20:51.00 3
50670 Fogle, Johnathan 506 Mercy Red 00:26:26.00 4
50762 Owen, Jeff 507 Mercy Blue 00:30:45.00 5
           
Division 5, Age Group 2          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50469 George, Chris 504 Chesapeake Energy White Team 00:20:39.00 1
50576 Conyers, Andy 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:21:21.00 2
50965 O'Conner, Patrick 509 INTEGRIS 00:23:16.00 3
50127 Qualls, Billy 501 Farmers Insurance Red Team 00:25:56.00 4
50246 Wheeler, Benjamin 502 Farmers Insurance Blue Team 00:26:09.00 5
50718 Wright, Andrew 507 Mercy Blue 00:28:51.00 6
50656 Nkuranga, John 506 Mercy Red 00:32:02.00 7
           
Division 5, Age Group 3          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50960 Duffy, John 509 INTEGRIS 00:19:09.00 1
50434 Goza, JC 504 Chesapeake Energy White Team 00:19:46.00 2
50150 Gill, Jeff 501 Farmers Insurance Red Team 00:21:10.00 3
50501  Alspaugh, John 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:22:13.00 4
50264 Brady, Robert 502 Farmers Insurance Blue Team 00:27:20.00 5
50605 Davis, Scott 506 Mercy Red 00:30:12.00 6
50326 McKenzie, Michael 503 Norman Regional Health System 00:40:53.00 6
           
Division 5, Age Group 4          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50810 Roe, Steven 508 OU Medicine 00:20:49.00 1
50966 Drabek, Cecil 509 INTEGRIS 00:24:25.00 2
50647 Jobe, Randy 506 Mercy Red 00:26:39.00 3
50403 Eager, Jeff 504 Chesapeake Energy White Team 00:29:04.00 4
50540 Almgren, Douglas 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:29:20.00 5
50135 Turney, Glenn 501 Farmers Insurance Red Team 00:31:26.00 6
           
Division 5, Age Group 5          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50967 Loughridge, Larry 509 INTEGRIS 00:29:51.00 1
50407 Turk, Steve 504 Chesapeake Energy White Team 00:30:14.00 2
50570 Clark, Reino 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:49:38.00 3

OU Medicine
Browse OUMedicine.com

Copyright 2014 The Board of Regents of The University of Oklahoma, All Rights Reserved | Disclaimer | Copyright | Webmaster