2013 Women's/Men's 55 Meter

Women's

Division 1, Age Group 1
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10503 Jennings, Lauren 105 Grant Thornton, LLP 00:00:08.80 1
10815 Freeman, Heather 108 XTO Energy 00:00:09.06 2
10717 Krysler, Celeste 107 Cole & Reed, P.C. 00:00:09.14 3
10630 Thompson, Kristine 106 Eide Bailly 00:00:09.53 4
           
Division 1, Age Group 2
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10626 Grace, Kelley 106 Eide Bailly 00:00:08.20 1
10810 Johnson, Tia 108 XTO Energy 00:00:08.81 2
10707 Wooten, Maggie 107 Cole & Reed, P.C. 00:00:10.50 3
           
Division 1, Age Group 3
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10206 Haddock, Kimberly 102 Lighthouse Sports, Fitness & Health 00:00:09.76 1
10821 Pollock, Juanita 108 XTO Energy 00:00:11.30 2
10301 Miller, Kathryn 103 Northstar Properties 00:00:11.43 3
           
Division 1, Age Group 4
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10210 Bell, Miriam 102 Lighthouse Sports, Fitness & Health 00:00:09.93 1
10835 Teague, Carolyn 108 XTO Energy 00:00:10.37 2
10639 Collins, Mary 106 Eide Bailly 00:00:11.14 3
10722 Wright, Ellan 107 Cole & Reed, P.C. 00:00:12.05 4
           
Division 1, Age Group 5
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
           
Division 2, Age Group 1
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20204 Williams, Mysti 202 Okla. Sports & Orthopedic Institute 00:00:08.79 1
20440 Wall, Brianna 204 Oklahoma Electric Cooperative 00:00:09.85 2
20721 Estabrook, Kelsey 207 Mustang Fuel Corporation 00:00:10.32 3
20327 Gabrovska, Katerina 203 Insurica 00:00:10.33 4
20101 Swain, Carolyn 201 Marathon Oil 00:00:10.71 5
20833 MUELLER, KIM 208 Imagenet Consulting 00:00:11.20 6
           
Division 2, Age Group 2
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20208 Johnson, Deneice 202 Okla. Sports & Orthopedic Institute 00:00:08.80 1
20422 Manning, Kari 204 Oklahoma Electric Cooperative 00:00:09.86 2
20104 Howard, Joy 201 Marathon Oil 00:00:10.84 3
20828 VAUGHN, LEIGHANNE 208 Imagenet Consulting 00:00:16.77 4
           
Division 2, Age Group 3
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20519 Lupeika, Pia 205 Blue Cross and Blue Shield of Okla. 00:00:09.30 1
20703 McCarty, Stephanie 207 Mustang Fuel Corporation 00:00:10.37 2
           
Division 2, Age Group 4
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20405 Brown, Pat 204 Oklahoma Electric Cooperative 00:00:09.76 1
20707 Richardson, Nancy 207 Mustang Fuel Corporation 00:00:10.93 2
20325 Wheatley, Cindy 203 Insurica 00:00:11.73 3
20132 Scolamiero, Cynthia 201 Marathon Oil 00:00:13.41 4
           
Division 2, Age Group 5
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20720 Colliver, Janie 207 Mustang Fuel Corporation 00:00:14.55 1
           
Division 3, Age Group 1
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30957 Norris, Turia 309 GE Oil & Gas 00:00:09.20 1
30639 Elliott, Jena 306 MTM Recognition 00:00:09.37 2
30403 Delano, Amy 304 Teleflora 00:00:09.48 3
30303 Hersh, Amie 303 180 Medical 00:00:10.40 4
           
Division 3, Age Group 2          
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30201 Alfred, Taya 302 Schlumberger 00:00:08.70 1
30337 Kramer, Kieranne 303 180 Medical 00:00:08.75 2
30410 Walker, Eugina 304 Teleflora 00:00:09.28 3
30135 Sewell, Shelby 301 LINN Energy 00:00:10.20 4
30743 Gonzalez de Pino, Marialaura 307 Chaparral Energy 00:00:10.42 5
           
Division 3, Age Group 3
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30122 McLemore, Michele 301 LINN Energy 00:00:14.70 1
           
Division 3, Age Group 4
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30732 Finley, Jennifer 307 Chaparral Energy 00:00:10.77 1
30624 Bellows, Susan 306 MTM Recognition 00:00:11.04 2
30921 Downing, Deborah 309 GE Oil & Gas 00:00:15.08 3
           
Division 3, Age Group 5
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30635 Dial, Virginia 306 MTM Recognition 00:00:14.54 1
           
Division 4, Age Group 1
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40451 Oliveira, Amanda 404 SandRidge Energy 00:00:07.33 1
40817 Hishaw, Niocha 408 U.S. Postal Service 00:00:08.23 2
40236 Galbreath, Tasia 402 Love's Travel Stops 00:00:08.25 3
40551 Harbison, Marissa 405 American Fidelity Assurance Company 00:00:08.30 4
40936 Morales, Shi Leah 409 The Boeing Company 00:00:09.51 5
40346 Swan, Lauren 403 Climate Master 00:00:09.60 6
           
Division 4, Age Group 2
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40833 McCullough, Levietta 408 U.S. Postal Service 00:00:08.25 1
40528 Davis, Kerry Lauren 405 American Fidelity Assurance Company 00:00:08.43 2
40430 Stinchcomb, Jane Ann 404 SandRidge Energy 00:00:09.11 3
40717 Shirola, Amy 407 Hertz 00:00:09.11 3
40253 Kuhlman, Amanda 402 Love's Travel Stops 00:00:09.26 5
40928 Nelson, Erin 409 The Boeing Company 00:00:09.29 6
40361 Ellis, Erica 403 Climate Master 00:00:11.23 7
           
Division 4, Age Group 3
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40454 Huff, Debi 404 SandRidge Energy 00:00:09.13 1
40257 Jones, Raquael 402 Love's Travel Stops 00:00:10.21 2
40586 Woodard, Sandra 405 American Fidelity Assurance Company 00:00:11.58 3
40357 Thaler, Nancy 403 Climate Master 00:00:11.61 4
40734 Jackson, Kenya 407 Hertz 00:00:11.68 5
40959 Goodman, Denise 409 The Boeing Company 00:00:13.35 6
           
Division 4, Age Group 4
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40520 Caven, Deby 405 American Fidelity Assurance Company 00:00:09.99 1
40258 Patterson, Tracey 402 Love's Travel Stops 00:00:11.77 2
40735 Howells, Laura 407 Hertz 00:00:11.83 3
40929 Ashley, Debra 409 The Boeing Company 00:00:12.24 4
40470 Roberts, Janis 404 SandRidge Energy 00:00:12.79 5
40358 Watt, Susan 403 Climate Master 00:00:18.14 6
           
Division 4, Age Group 5
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40550 Hanson, Sandra 405 American Fidelity Assurance Company 00:00:11.41 1
40904 Arnold, Lynn 409 The Boeing Company 00:00:11.81 2
40492 Bass, Joella 404 SandRidge Energy 00:00:13.06 3
40732 Reid, Kay 407 Hertz 00:00:15.81 4
           
Division 5, Age Group 1
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50432 Cummings, Nicole 504 Chesapeake Energy White Team 00:00:07.36 1
50579 Bridgforth, Jennifer 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:00:07.89 2
50724 Williamson, Viola 507 Mercy Blue 00:00:08.13 3
50937 Montgomery, Kaele 509 INTEGRIS 00:00:09.49 4
50121 Harber, Lindsay 501 Farmers Insurance Red Team 00:00:13.80 5
           
Division 5, Age Group 2
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50453 Wood, Tara 504 Chesapeake Energy White Team 00:00:08.27 1
50953 Wiens, Amanda 509 INTEGRIS 00:00:08.69 2
50679 Bielamowicz, Amy 506 Mercy Red 00:00:08.90 3
50314 Sebero, Heather 503 Norman Regional Health System 00:00:08.92 4
50224 Danielson, Cassie 502 Farmers Insurance Blue Team 00:00:09.85 5
50532 Snodgrass, Jessica 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:00:10.08 6
50725 Triggs, Kristle 507 Mercy Blue 00:00:10.32 7
50124 Marbell, Staci 501 Farmers Insurance Red Team 00:00:10.87 8
           
Division 5, Age Group 3
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50569 Patrick, Kari 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:00:08.62 1
50457 Smith, Mitzi 504 Chesapeake Energy White Team 00:00:08.77 2
50929 Chadick, Anissa 509 INTEGRIS 00:00:09.94 3
50131 Schoolcraft, Marsha 501 Farmers Insurance Red Team 00:00:10.14 4
50323 Hudon, Nichole 503 Norman Regional Health System 00:00:10.58 5
50645 Smeltzer, Sharon 506 Mercy Red 00:00:10.87 6
50851 Garza, Denise 508 OU Medicine 00:00:11.04 7
           
Division 5, Age Group 4
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50826 Sandefer, April 508 OU Medicine 00:00:10.02 1
50409 Williams, DeAnn 504 Chesapeake Energy White Team 00:00:11.51 2
50541 Hulet, Debbie 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:00:14.36 3
           
Division 5, Age Group 5
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50404 Ferguson, Tessie 504 Chesapeake Energy White Team 00:00:10.07 1
50954 Nesbitt, Sharon 509 INTEGRIS 00:00:11.41 2
50822 Reilly, Kathryn 508 OU Medicine 00:00:13.55 3
50544 Williams, sonji 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:00:17.75 4

Men's

Division 1, Age Group 1
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10804 Culmer, Richard 108 XTO Energy 00:00:06.90 1
10201 Roberts, Matt 102 Lighthouse Sports, Fitness & Health 00:00:07.54 2
10509 Moore, Corey 105 Grant Thornton, LLP 00:00:07.66 3
10719 Biller, Preston 107 Cole & Reed, P.C. 00:00:07.74 4
10112 Keibler, Derek 101 Fast Enterprises 00:00:08.31 5
           
Division 1, Age Group 2
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10240 Crutchfield, Tevys 102 Lighthouse Sports, Fitness & Health 00:00:07.01 1
10102 Rutledge, Jeremy 101 Fast Enterprises 00:00:07.09 2
10618 Baty, Jeff 106 Eide Bailly 00:00:07.42 3
10701 Winkler, Jake 107 Cole & Reed, P.C. 00:00:07.76 4
10840 Lopez, Thomas 108 XTO Energy 00:00:08.18 5
           
Division 1, Age Group 3
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10507 Patel, Mahendra 105 Grant Thornton, LLP 00:00:08.13 1
10706 Selliman, Dave 107 Cole & Reed, P.C. 00:00:08.30 2
10913 Venator, Brad 109 IBM 00:00:08.55 3
10851 Fritz, Jeff 108 XTO Energy 00:00:08.79 4
10315 Jackson, Mike 103 Northstar Properties 00:00:08.85 5
           
Division 1, Age Group 4
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10806 Grasmick, Jeff 108 XTO Energy 00:00:08.70 1
10305 Espino, Nazario 103 Northstar Properties 00:00:09.82 2
           
Division 1, Age Group 5
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
10907 Hulseberg, Paul 109 IBM 00:00:20.30 1
           
Division 2, Age Group 1
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20201 Suflita, Sam 202 Okla. Sports & Orthopedic Institute 00:00:06.82 1
20814 CRAGHEAD, JARRED 208 Imagenet Consulting 00:00:07.66 2
20726 Bridendolph, Will 207 Mustang Fuel Corporation 00:00:07.74 3
20102 Brickman, Trent 201 Marathon Oil 00:00:13.05 4
           
Division 2, Age Group 2
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20112 Bishop, Andrew 201 Marathon Oil 00:00:07.20 1
20424 Morrow, Chad 204 Oklahoma Electric Cooperative 00:00:07.86 2
20222 Bristol, Ashley 202 Okla. Sports & Orthopedic Institute 00:00:08.36 3
20727 Sattre, William 207 Mustang Fuel 00:00:08.60 4
20839 NELSON, MATTHEW 208 Imagenet Consulting 00:00:08.84 5
           
Division 2, Age Group 3
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20817 DELUCA, DENNIS 208 Imagenet Consulting 00:00:09.25 1
20728 Haddock, Steve 207 Mustang Fuel Corporation 00:00:10.23 2
           
Division 2, Age Group 4
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20110 Wilson, Randy 201 Marathon Oil 00:00:08.42 1
20414 Harnsberger, Randy 204 Oklahoma Electric Cooperative 00:00:08.53 2
20216 Moslander, Chris 202 Okla. Sports & Orthopedic Institute 00:00:08.99 3
20729 Clay, Jack 207 Mustang Fuel Corporation 00:00:11.07 4
           
Division 2, Age Group 5
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
20701 Salter, Dave 207 Mustang Fuel Corporation 00:00:08.75 1
           
Division 3, Age Group 1
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30334 Thomas, Jonathan 303 180 Medical 00:00:06.70 1
30629 Fuller, Aaron 306 MTM Recognition 00:00:07.04 2
30724 Reasnor, Garrett 307 Chaparral Energy 00:00:07.58 3
30830 Bullock, Iquekwe 308 Williams-Sonoma, Inc. 00:00:07.78 4
30905 Bozeman, Justin 309 GE Oil & Gas 00:00:08.41 5
           
Division 3, Age Group 2
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30533 Huffman, David 305 Associated Wholesale Grocers 00:00:07.36 1
30313 Weaver, Brian 303 180 Medical 00:00:07.42 2
30412 Norris, Jason 304 Teleflora 00:00:07.67 3
30827 Sneed, Lamont 308 Williams-Sonoma, Inc. 00:00:08.05 4
30739 Asberry Jr, Larry 307 Chaparral Energy 00:00:08.47 5
           
Division 3, Age Group 3
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30978 Underwood, Joe 309 GE Oil & Gas 00:00:07.61 1
30873 Frederick, Steve 308 Williams-Sonoma, Inc. 00:00:09.06 2
30352 McCullough, Patrick 303 180 Medical 00:00:12.44 3
           
Division 3, Age Group 4
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30333 Seymour, Johnny 303 180 Medical 00:00:08.66 1
30428 Williams, Oda 304 Teleflora 00:00:08.76 2
30916 Critchfield, Mark 309 GE Oil & Gas 00:00:09.02 3
30563 Holman, David 305 Associated Wholesale Grocers 00:00:10.89 4
30126 Shanahan, Bill 301 LINN Energy 00:00:16.59 5
           
Division 3, Age Group 5
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
30613 Nortz, Jack 306 MTM Recognition 00:00:09.03 1
30949 Lucero, Howard 309 GE Oil & Gas 00:00:10.98 2
           
Division 4, Age Group 1
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40417 Benson, Kent 404 SandRidge Energy 00:00:06.30 1
40572 Powell, Tyler 405 American Fidelity Assurance Company 00:00:07.10 2
40728 Irons, Jeremy 407 Hertz 00:00:07.46 3
40927 Nolan, Justin 409 The Boeing Company 00:00:07.56 4
40331 Moses, William 403 Climate Master 00:00:09.24 5
40263 Rusler, Chris 402 Love's Travel Stops 00:00:11.30 6
           
Division 4, Age Group 2
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40844 Porter, Paul 408 U.S. Postal Service 00:00:06.59 1
40940 Klapperich, Everett 409 The Boeing Company 00:00:06.85 2
40104 Bond, Adrian 401 AAA 00:00:06.86 3
40722 Price, Everette 407 Hertz 00:00:06.96 4
40235 Weatherborne, Haddow 402 Love's Travel Stops 00:00:06.99 5
40544 Gilkey, Jason 405 American Fidelity Assurance Company 00:00:07.06 6
40432 Laird, Spence 404 SandRidge Energy 00:00:07.51 7
40305 Kinder, Scott 403 Climate Master 00:00:07.79 8
           
Division 4, Age Group 3
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40843 Harrod, Thomas 408 U.S. Postal Service 00:00:07.05 1
40464 Bennett, James 404 SandRidge Energy 00:00:07.25 2
40556 Jordanov, Jordan 405 American Fidelity Assurance Company 00:00:07.50 3
40360 Chapman, Larry 403 Climate Master 00:00:07.85 4
40724 Williams, Fred 407 Hertz 00:00:08.03 5
40264 Edwards, Doug 402 Love's Travel Stops 00:00:09.54 6
40949 Seratt, Dave 409 The Boeing Company 00:00:09.75 7
           
Division 4, Age Group 4
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40841 Sievers, Larry 408 U.S. Postal Service 00:00:07.41 1
40925 Bradford, Paul 409 The Boeing Company 00:00:07.53 2
40740 Hall, Scott 407 Hertz 00:00:08.31 3
40576 Schwab, Clint 405 American Fidelity Assurance Company 00:00:08.43 4
40426 Ashcraft, Wayne 404 SandRidge Energy 00:00:09.20 5
40230 Martincich, Carl 402 Love's Travel Stops 00:00:11.30 6
           
Division 4, Age Group 5
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
40579 Stringer, Ted 405 American Fidelity Assurance Company 00:00:08.92 1
40491 Weeks, Gary 404 SandRidge Energy 00:00:12.70 2
40931 Holmquist, John 409 The Boeing Company 00:00:16.32 3
40283 Koetter-Manson, Ron 402 Love's Travel Stops 00:00:16.34 4
           
Division 5, Age Group 1
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50460 Potter, Damarques 504 Chesapeake Energy White Team 00:00:06.45 1
50172 Laws, Tony 501 Farmers Insurance Red Team 00:00:06.63 2
50921 Ward, Jared 509 INTEGRIS 00:00:06.69 3
50529 Robinson, D'Anthony 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:00:07.23 4
50828 John, Nathan 508 OU Medicine 00:00:07.51 5
50680 Smith, Tyler 506 Mercy Red 00:00:08.05 6
           
Division 5, Age Group 2
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50163 Phillips, Frank 501 Farmers Insurance Red Team 00:00:06.83 1
50572 Vo, Billy 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:00:06.96 2
50461 Falen, Michael 504 Chesapeake Energy White Team 00:00:07.01 3
50915 Goldsmith, Greg 509 INTEGRIS 00:00:07.40 4
50606 Doughty, Shane 506 Mercy Red 00:00:08.02 5
50246 Wheeler, Benjamin 502 Farmers Insurance Blue Team 00:00:08.30 6
           
Division 5, Age Group 3
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50501 Alspaugh, John 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:00:07.32 1
50821 Beasley, Lawrence 508 OU Medicine 00:00:07.43 2
50458 Nelson, Dan 504 Chesapeake Energy White Team 00:00:07.52 3
50128 Rollison, Rssell 501 Farmers Insurance Red Team 00:00:08.09 4
50264 Brady, Robert 502 Farmers Insurance Blue Team 00:00:09.44 5
           
Division 5, Age Group 4
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50406 Lardner, James 504 Chesapeake Energy White Team 00:00:07.89 1
50160 McKeown, Tom 501 Farmers Insurance Red Team 00:00:07.98 2
50632 Harris, Randy 506 Mercy Red 00:00:08.34 3
50547 Alcantar-Lopez, Leo 505 Chesapeake Energy Blue Team 00:00:08.50 4
50925 Scott, Rick 509 INTEGRIS 00:00:08.64 5
           
Division 5, Age Group 5
Athlete # Athlete Name Team # Team Name Time Place
50401 Bergner, Bill 504 Chesapeake Energy White Team 00:00:10.69 1
50904 Gilley, Danny 509 INTEGRIS 00:00:11.71 2

OU Medicine
Browse OUMedicine.com

Copyright 2014 The Board of Regents of The University of Oklahoma, All Rights Reserved | Disclaimer | Copyright | Webmaster